Kino Bułgarska 19

ZAKLĘCI W OKAMGNIENIU – ŚWIAT, JAKO WIELOWARSTWOWA STRUKTURA ISTOT POWIĄZANYCH KOSMICZNĄ PĘPOWINĄ

DSDSD

To tytuł nowej wystawy malarstwa TADEUSZA SOBKOWIAKA, na którą zapraszamy do Galerii Taśma przy Kinie Bułgarska 19 w Poznaniu.

Wernisaż: 18 lutego (czwartek), 2016 roku, godz. 19.00

Wystawa potrwa do 11 marca 2016 r.

 

DSDSD

Tadeusz Sobkowiak – Twórcze poszukiwania i inspiracje.

Podróżnik w czasoprzestrzeni osobistej. Malarz świateł i cieni, lasów i łąk, plaż i nieba, stworów dziwnych i straszliwych zarazem, liści i gałęzi, tajemnych okrętów i nieodkrytych lądów. Poszukiwacz sekretu życia i śmierci, bytów nieodgadnionych, zagubionych mitów i legend wszelakich. Wielość głosów, teoretycznie sobie obcych i antagonistycznych, artysta stara się scalić malarsko w jednej miłosnej pieśni Życia.

Twórca baśni przyrody, baśni universum, wsłuchany w śpiew wiatru i wielorybów, ożywiający kamienie i usypiający lęki.

Świat, jako wielowarstwowa struktura istot powiązanych kosmiczną pępowiną oraz wnikanie w naturę rzeczy, to główny kierunek poszukiwań twórczych artysty.

TSTadeusz Sobkowiak, absolwent ASP w Poznaniu, artysta surrealny. Swoje prace i instalacje realizuje i pokazuje na wielu  wystawach w kraju i za granicą (m.in. Berlin, Londyn, Lwów, Bratysława, Hamburg, Hanover). Odbył liczne podróże poznawcze i artystyczne (USA, Francja, Japonia).
Artysta, niezależnie od panujących trendów, pozostaje wierny swoim inspiracjom, związanym z archeologią, astronomią, literaturą science-fiction i światem natury, co znajduje wyraźne odbicie w jego twórczości.

Partnerzy