Kino Bułgarska 19

Wernisaż wystawy malarstwa „Historie Nieodgadnione” Tadeusza Sobkowiaka i promocja książki „Psierociniec Niepiesek” Agaty Widzowskiej

Bez tytułu

logo kina

Z A P R A S Z A J Ą

na

Wernisaż wystawy malarstwa „Historie Nieodgadnione” Tadeusza Sobkowiaka

oraz

promocję książki „Psierociniec Niepiesek” Agaty Widzowskiej

Program wieczoru (25 października 2018 r., czwartek)

godz.18.00 – Otwarcie wystawy malarstwa Tadeusza Sobkowiaka z udziałem artysty

godz. 18.30 –  Promocja książki „Psierociniec Niepiesek” Agaty Widzowskiej z udziałem pisarki

123098

agata

Agata Widzowska

- pisarka i poetka, autorka książek dla dzieci, laureatka konkursów literackich. Pisze opowiadania, inscenizacje, słuchowiska, teksty piosenek dla dzieci i dorosłych, scenariusze zajęć biblioterapeutycznych.
Prywatnie: rymuje na okrągło, całuje końskie chrapy, psie pyski i królicze uszy. Medytuje, galopuje po plaży lub maluje obrazy olejne. Słucha jazzu i Porcupine Tree.

 

 

 

tadeusz

Tadeusz Sobkowiak
- malarz, myśliciel i kompozytor.

Podróżnik w czasoprzestrzeni osobistej. Malarz świateł i cieni, lasów i łąk, plaż i nieba, stworów dziwnych i straszliwych zarazem, liści i gałęzi, tajemnych okrętów i nieodkrytych lądów. Poszukiwacz sekretu życia i śmierci, bytów nieodgadnionych, zagubionych mitów i legend.

Wielość głosów, teoretycznie sobie obcych i antagonistycznych, stara się scalić malarsko i muzycznie w jednej miłosnej Pieśni życia. Twórca baśni przyrody, baśni uniwersum, wsłuchany w śpiew wiatru i wielorybów, ożywiający kamienie.
Świat, jako wielowarstwowa struktura istot powiązanych kosmiczną pępowiną oraz wnikanie w naturę rzeczy, to główny kierunek jego poszukiwań twórczych.

Partnerzy