Kino Bułgarska 19

Teleobecni – wernisaż wystawy. Kino Bułgarska 19. Tu warto bywać…

anna_wozniak_teleobecni_120x80_2013

Są galerie  i… Galerie. Taka kolejność nie jest charakterystyczna tylko dla miasta Poznania. Wielkogabarytowe obiekty handlowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Czy są nam potrzebne aż w takiej ilości? Czy aby już nie staliśmy się zakładnikami różnych sieci, korporacji itd., i na hasło Galeria odpowiadamy pytaniem – a co jest w promocji?

My, zapraszamy Państwa do Galerii Filmowej przy Kinie Bułgarska 19, na wernisaż wystawy malarstwa Anny Woźniak ”Teleobecni”. Otwarcie wystawy i spotkanie z autorką prac odbędzie się 28 listopada (czwartek), o godz. 19.00. 

„Teleobecni” – to forma uczestnictwa na wielu płaszczyznach jednocześnie. Jestem tu – czyli tak naprawdę gdzie? Tu gdzie moje ciało, tam gdzie moje myśli, czy może w odbiciu, na ekranie, w filmie. Możliwość szybkiego zmieniania miejsca obecności, podróże wirtualne. Wszystko to daje nowe możliwości; coś daje, ale i odbiera – mówi Artystka.

Wystawa potrwa do 28 grudnia 2013 r. Wstęp bezpłatny. 

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie projekcja filmu o ikonie body artu i performance’u Marinie Abramowić – Marina Abramowić: Artystka Obecna. Cena biletu na pokaz filmowy wynosi 8 zł.

Anna Woźniak, ur w 1976 r.  Absolwentka Schola Posnaniensis w Poznaniu: dyplom z komunikacji wizualnej i grafiki użytkowej; malarstwo w pracowni prof. W. Sadleya. Od 2000 roku, wspólnie z mężem Michałem, prowadzi studio graficzne ORNATUS. Wystawy: cykl grafik “Tak cię widzę” na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia 2007 i malarstwo “Teleobecni czyli w kilku przestrzeniach na raz” Prowincjonalia 2013. Stała wystawa prac w galerii Targisztuki.pl na Wildzie. 

anna_wozniak_teleobecni_120x80_2013

Partnerzy