Kino Bułgarska 19

Terapeutyczna moc sztuki. Startujemy 12 lutego!

7936527.3

Drodzy widzowie,

Co prawda intuicja nas ostatnio zawiodła, bo sądziliśmy, że kina, teatry i inne przybytki kultury zostaną otwarte w drugim tygodniu stycznia, ale tym razem data jest już pewna (piątek 12 lutego). I nie będzie to żadne otwarcie NA PRÓBĘ. O nie Panie Premierze, nawet niech Pan o tym nie myśli. ;) To tak tytułem społecznej czujności i… profilaktyki. To se ne vrati, jak podobno mawiają Czesi.

O tym, jak bardzo pragniemy świeżego powietrza – dostępu do dóbr kultury i sztuki – świadczą tłumy ludzi przed wejściem do Muzeum Narodowego w Warszawie. Aby zaspokoić zmysły estetyczne i wizualne w Galerii Sztuki Starożytnej, trzeba było odstać swoje w gigantycznej kolejce. To bardzo inspirujące i pouczające doświadczenie. Dla nas kiniarzy szczególnie, ponieważ po trzech miesiącach przerwy, możemy znowu zaprosić widzów do świata pełnego wyobraźni, barw, kolorów i zapachów, natchnień, emocji i refleksji, radości, uśmiechu i wzruszeń.

Okej, dom może być oczywiście wspaniałym miejscem odpoczynku i „ładowania akumulatorów”, ale też wcale tak być nie musi, czego doświadczamy obserwując zmagania naszych pociech i ich nauczycieli na lekcjach zdalnych. Niestety, w jakimś stopniu wszyscy jesteśmy poturbowani, psychicznie, fizycznie, ekonomicznie i społecznie. Ale widać też, że są w nas niespożyte pokłady empatii i wolności, które się nadzwyczaj w tym skomplikowanym okresie uaktywniły. To napawa optymizmem. I pokazuje, jak silna jest w nas potrzeba odreagowania stresu i otwarcia się na nowe doznania, nawet te najbardziej szalone, jak np. morsowanie w górach. ;) Jeżeli czujecie w sobie potrzebę czegoś świeżego i ekscytującego również w temacie kina, to podpowiadamy, żebyście koniecznie wybrali się na wesele do Palm Springs, by Na rauszu, w rytmie muzyki ciszy Sound of Metal, poddać się terapii z Niepamięci i z pomocą Prostych rzeczy zaakceptować dzielące nas różnice, bo Jest jeszcze czas, aby wspólnie zdobyć Ścianę cieni w Himalajach.

Kochani, we wtorek wieczorem tutaj, na naszej stronie internetowej www.kinobulgarska19.pl, znajdziecie szczegółowy repertuar na nadchodzący tydzień filmowy od 12 do 18 lutego. Dzwońcie, piszcie, rezerwujcie bilety: tel. 602 490 254, e-mail: biuro@kinobulgarska19.pl

Działamy przy 50% wypełnieniu sal kinowych Dzienniki Motocyklowe i Thelma & Louise oraz w obostrzeniach dotyczących tzw. żółtej strefy, którą przerabialiśmy już latem. Więc nie ma obaw, mamy doświadczenie w tym temacie.

Przypominamy również o możliwości zorganizowania u nas seansów na zamówienie dla par, rodzin, grup szkolnych, przedszkolnych, zawodowych, społecznościowych i każdych innych np. urodzin, rocznic, pierwszej randki, dnia mamy, taty, babci, dziadka czy ulubionego czworonoga. :) Im bardziej fantazyjna okoliczność, tym będzie nam milej. :)

Do zobaczenia!

Zespół Kina Bułgarska 19

7936527.37935240.37936149.37938297.37920650.37943450.37930023.3

 

Partnerzy