Kino Bułgarska 19

Bułgarska 19 – Nowy rozkład jazdy od 11 czerwca

IMG_1751(1)

Drodzy Widzowie,

Od 6 czerwca kina w całej Polsce mogą już oficjalnie wznowić działalność. My wystartujemy 11 czerwca, ponieważ chcemy się do tej podróży z Wami lepiej przygotować. Nie chodzi tu o warunki sanitarne, bo to jest oczywiste, tym bardziej, że funkcjonujemy w jednym budynku z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną, która została „odmrożona” znacznie wcześniej i odpowiednie warunki musiały być spełnione, ale o repertuar. Chcemy Wam zaproponować to, do czego przez te 8 lat wspólnego podróżowania w naszej Abisynii na Grunwaldzie się przyzwyczailiśmy, czyli do niebanalnego, angażującego serca i umysły kina środka, które czasami bawi, innym razem wzrusza, a jeszcze innym budzi tak wielkie emocje że aż wciskają w fotel. Wreszcie do kina, które burzy różne mity i tematy tabu, wyzwala refleksje oraz daje nadzieję na spotkanie lepszego jutra. Na początek zachęcamy do zwrócenia uwagi na trzy premiery: „Pojedynek na głosy” – brytyjską komedię z udziałem cenionej i lubianej aktorki Kristin Scott Thomas („Cztery wesela i pogrzeb”, „Angielski Pacjent”, „Zaklinacz koni”, „Kocham Cię od tak dawna”), „Nasz czas” – intymny portret otwartego związku meksykańskich farmerów, którzy łączą ciężką pracę z pasją i zamiłowaniem do sztuki oraz „Zdrajcę” – fascynującą opowieść opartą na faktach o człowieku, który złamał omertę, czyli mafijną zmowę milczenia. Jedynym sojusznikiem żyjącego w ukryciu, zaszczutego człowieka jest legendarny sędzia Falcone.

Przypomnimy też kilka filmów, które nadal cieszą się dużym zainteresowaniem widzów: „Sala Samobójców. Hejter”, „Parasite”, „Marianne i Leonard: Słowa miłości” i „Ból i blask”. Nie zapomnieliśmy również o dzieciach („Szybcy i śnieżni” i „Basia 3).

Sale wypełniamy do połowy

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo liczba miejsc dostępnych w salach (Dzienniki motocyklowe – 54 miejsca i Thelma &Louise – 33 miejsca), została ograniczona do 50 % – tak, aby zachować odpowiednie odstępy. Jeżeli jednak przyjdą na seans osoby zamieszkujące to samo gospodarstwo domowe, to oczywiście będą mogły zająć miejsca w bezpośrednim sąsiedztwie. Ideą kina jest w końcu zbliżanie ludzi, a nie oddalanie. Udział widzów w seansach możliwy jest po zakryciu ust i nosa oraz stosowaniu się do zaleceń obsługi Kina.

Pomiędzy seansami będą dłuższe przerwy na wentylację i dezynfekcję pomieszczeń.

Bilety

Zachęcamy Was do telefonicznej rezerwacji biletów (tel. 602 490 254 oraz 604 176 793) i realizacji płatności przelewem. W trakcie dokonywania rezerwacji otrzymacie numer konta, na który można dokonać płatności. Bilety dostępne będą również stacjonarnie w kasie kina, zalecamy jednak ten pierwszy wariant. Kasa kina czynna będzie 20 minut przed pierwszym seansem, aż do rozpoczęcia ostatniego seansu w danym dniu.

Podziękowania za empatię

I na koniec, chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy wyrazili troskę o los naszego Kina i zadeklarowali pomoc w tych, nie mających precedensu w ostatnich kilku dziesięcioleciach, wydarzeniach. Nie odtrąciliśmy tej pomocy, wręcz przeciwnie, serce zabiło nam mocniej i łza pojawiła się w oku ze wzruszenia. Uznaliśmy jednak, że to jeszcze nie ta pora, jeszcze nie ten czas… Inni potrzebują tej pomocy bardziej niż my. Telefonów i e-maili było wiele, ale szczególnie serdecznie dziękujemy Pani Paulinie, Panu Szulcowi i Państwu Skąpskim (przepraszamy za ewentualne błędy w nazwiskach). Pewnie znamy się z widzenia jak przysłowiowe łyse konie, ale z przyporządkowaniem konkretnym osobom imion i nazwisk możemy mieć już problem. ;) Ujawnijcie się Kochani, w bufecie kinowym mamy dla Was drobne upominki.

Do zobaczenia w Kinie na dobrym filmie, w dobrym towarzystwie!

sala-kinowaT i L

Partnerzy