Kino Bułgarska 19

NOWY CYKL „PERŁY NA BUŁGARSKIEJ”

perły

W sezonie jesienno-zimowym 2012/13 zapraszamy miłośników kina na cykl filmów, które nie tylko zaznaczyły się w historii sztuki filmowej, czy miały wpływ na ważne wydarzenia w  dziejach świata:), ale które pomimo upływu czasu ciągle nas urzekają swoim wdziękiem i pięknem. Cykl będzie miał charakter spontaniczny, nieuporządkowany bez trzymania się sztywno chronologii  powstawania filmów czy okresów w dziejach kina. Sztuka nie lubi być szufladkowana, nie uznaje też ram i ograniczeń, poza – rzecz jasna – wrażliwością artysty i tego co się z niej narodzi:)

bogart

Chcemy mieć z tego cyklu prawdziwą, dziką rozkosz. A że egoizm nie jest naszą cechą, chcemy się nią z Wami Drodzy Kinomaniacy podzielić. Słowa klasyka ”lubimy piosenki, które już kiedyś słyszeliśmy” jakkolwiek pretensjonalnie mogą zabrzmieć, w kontekście naszego cyklu pretensjonalnymi nie są. Jest też inny cytat, który nam się bardzo podoba – “Zagraj to jeszcze raz, Sam”

casablanca (1)

Dlatego już w tę sobotę 1 września o godz. 17. 45 zapraszamy do kina Bułgarska19 na film Michaela Curtiza “CASABLANCA”, z udziałem kultowej pary – Ingrid Bergman i Humphreya Bogarta. Prelekcję pełną anegdot i pikantnych szczegółów dotyczących tego  dzieła wygłosi niezwykle barwna i charyzmatyczna postać poznańskiego światka filmowego – Leszek Czujewicz. Cena biletu 10 zł. Rezerwacja tel. 602490254, e-mail: biuro@kinobulgarska19.pl.  Bilety będzie można nabyć także przed seansem w cenie 12 zł.

Na sobotni seans przygotowaliśmy dwa podwójne zaproszenia. Otrzymają je dwie osoby wylosowane spośród tych, które nadeślą na adres: biuro@kinobulgarska.pl wiadomość z odpowiedzią na pytanie: Ile Oscarów oraz w jakich kategoriach otrzymał film „Casablanca”? Na maile czekamy do piątku, a o wygranej poinformujemy w mailu zwrotnym. Powodzenia!

Partnerzy