Kino Bułgarska 19

LAS, CZŁOWIEK I CZAS – MALARSTWO ANNY WOŹNIAK

1

Wernisaż wystawy 9 kwietnia 2015 r. (czwartek), godz. 19.00. Po otwarciu wystawy zapraszamy na pokaz specjalny filmu w reżyserii Luca Lacqueta Był sobie las (prelekcja dr Marcin Jauksz).

2

Anna Woźniak rocznik ’76, absolwentka komunikacji wizualnej w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis. Prowadzi wraz z mężem Michałem studio graficzne Ornatus i galerię Targisztuki.pl.

W malarstwie podejmuje temat człowieka w kontekście współczesnej rzeczywistości. Łączy efekty różnych technik. Od niedawna instruktor jogi, prywatnie mama trójki dzieci.

Wystawy:

2007 Września, Tak cię widzę, cykl grafik

2013 Września, Poznań, Teleobecni, malarstwo

2015 Poznań, Las, człowiek i czas, malarstwo

Las dla malarza to niekończąca się przestrzeń, zmieniająca się w zależności od pory roku, pełna form, kształtów i barw. Miejsce tajemnicze i magiczne, zawierające pamięć o obecnym i przeszłym czasie. Przestrzeń, która bez niczyjej ingerencji rozrasta się niepohamowanie, budując kolejne nowe formy. Kim jest człowiek w tym barokowym układzie kształtów, linii i form? Jest na pewno gościem a niekiedy intruzem, który zagląda do środka, podziwia a często cywilizując i porządkując las po prostu go niszczy. Jeden z artystów powiedział, że najpiękniejsza jest linia krzywa. Również dla malarski Anny Woźniak – las to miliony krzywych linii, falistych, wijących się we wszystkich kierunkach. Człowiek ingerując w te przestrzenie wprowadza proste linie, ale tylko te, które w układzie, głównie wertykalnym, poprzez rytmy porządkują kompozycję…

Dariusz Pietrzak, kurator wystawy Las, człowiek i czas na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, styczeń 2015

1

 

Partnerzy