Kino Bułgarska 19

KUFERKOWA MAJÓWKA. BAŚNIE I BAJKI POLSKIE

7322377.3

Drogie Dzieci. Jakiś czas temu uchyliliśmy wieko Kuferka Zapomnianych Baśni i Bajek. Opowiedzieliśmy Wam wtedy pewną legendę, która jest ciągle żywa i zachwyca kolejne pokolenia młodych i tych trochę starszych widzów. Przypomnijmy ją sobie.

“Dawno, dawno temu, kiedy Was jeszcze nie było na świecie, a Wasi rodzice, babcie i dziadkowie byli w Waszym wieku, istniało prawdziwe Królestwo Baśni i Bajki.

Z biegiem lat Królestwem zawładnęła pandemia komercji. Nastały mroczne lata panowania Cyborgów, Tytanów i Barbarzyńców. Król Maciuś wraz z Księżniczką Gęsiarką w obawie o utratę największych dóbr Królestwa – magicznych baśni i bajek – ukryli skarb w ruinach starego zamczyska. Legenda mówi, że stała tam pewna skrzynia, z której często dochodziły tajemnicze odgłosy, ale nikt nie miał odwagi jej otworzyć. Aż pewnego dnia znalazł się śmiałek i podniósł wieko starego kuferka. Jego oczy ujrzały tysiące przecudnych bajkowych bohaterów, tysiące uśmiechów i ludowych mądrości. Postanowił podzielić się tym odkryciem z wszystkimi dziećmi na świecie…” .

W ten chłodny, majowy weekend, powracamy do Was z dwoma cudownymi polskimi bajkami.

3 maja, godz. 15.00 - “JACEK I PLACEK”, reżyseria Leszek Gałysz; scenariusz filmu powstał na podstawie powieści fantastycznej “O dwóch takich, co ukradli księżyc” Kornela Makuszyńskiego; muzykę skomponował i wykonał Janusz Borysewicz z zespołem Lady Pank. W 1994 roku film otrzymał I Nagrodę na MFFA w Los Angeles.

4 maja, godz. 15.00 – “PROSZĘ SŁONIA”, reżyseria Witold Giersz; scenariusz Witold Giersz i Ludwik Jerzy Kern ; muzyka Waldemar Kazanecki. Opowieść o porcelanowym słoniku, który urósł i ożył pod wpływem witamin, dawanych mu przez małego chłopczyka, podbiła serca widzów m.in. Festiwalu “Ale Kino” w 1979 r.

Rezerwacji biletów w cenie 10 zł można dokonać telefonicznie – 602490254, lub mailowo biuro@kinobulgarska19.pl

Bilety można zakupić również w kasie kina, 15 minut przed seansami.

7500510.37322377.3

 

Partnerzy