Kino Bułgarska 19

Kolejna odsłona cyklu „Życie na haju” – „Bartoszewski. Droga.” już 20 kwietnia

bartoszewski

ŻYCIE NA HAJU – POZNAŃSKA PREMIERA

Cykl dokumentalny ukazujący ludzi nieprzeciętnych i odważnych, ogarniętych jakąś pasją i ideą, idących pod prąd obowiązujących trendom, przełamujących stereotypy i różnego rodzaju tabu, niegodzących się na konformizm i minimalizm. Do bólu szczerych i ekstremalnie dużo wymagających od siebie.

20 kwietnia 2012 (PIĄTEK) godz. 19.30 w ramach cyklu „Życie na haju” zapraszamy na poznańską premierę filmu dokumentalnego o człowieku niezwykłym – Władysławie Bartoszewskim.

              bartoszewski

„BARTOSZEWSKI. DROGA”

w reż. Artura Więcka „Barona”

Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem Arturem Więckiem „Baronem” oraz pisarzem, scenarzystą i producentem Witoldem Beresiem

Władysław Bartoszewski

Polityk, dziennikarz, pisarz, działacz społeczny, historyk. Były więzień Auschwitz, żołnierz AK, uczestnik Powstania Warszawskiego, minister, senator, sekretarz stanu, mistrz ciętej riposty. Trudno uwierzyć, ale to wszystko dotyczy jednej osoby. Człowieka niezwykłego – Władysława Bartoszewskiego. Jego życie to nieustanna droga człowieka, który walczy o Polskę. Teraz zaprasza nas w kolejną podróż…

Wybrane wypowiedzi

“Nigdy nie rezygnujmy z demokracji, z demokratycznych procedur, z metody dialogu. Bójcie się autorytarnych zapędów, bo do tych, którzy autorytarnie chcą rządzić, trzymają za pysk własnych członków i wylewają ich z funkcji, jeżeli gęgną, do tych trzeba odnosić się, wszystko jedno jakich haseł używają, z największą ostrożnością”.

„Byłem ambasadorem Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu pod Mazowieckim, pod Bieleckim, pod Olszewskim, pod Suchocką i pod Pawlakiem i nie miałem żadnych konfliktów lojalności, bo robiłem to samo. Robiłem dla państwa polskiego, a nie dla jakiegoś premiera. (…)

“Nieraz pytają mnie ciekawi dziennikarze: Jak to było? Pan tyle lat siedział w więzieniach, w obozach, pan jest pogodny, nie zgorzkniały – i tu jest recepta również dla partii politycznej: Szanujmy ludzi tak, jak chcemy być przez nich szanowani – to będziemy”

BARTOSZEWSKI – ŻYCIE TRUDNE, ALE NIE NUDNE

Zobacz zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=YRlrmz3ucXU

Część wpływów z biletów przeznaczona będzie na realizację marzeń podopiecznych Fundacji ”MAM MARZENIE”.

Bilety w cenie: 8zł. Rezerwacji można dokonywać mailowo lub telefonicznie:biuro@kinobulgarska19.pl, tel. 602 490 254

Patronat medialny:

wyborczaLogo_TVP_Poznan_2312x433

afera_logo_www.afera.com.pl (1)Radio_Merkury

 

Partnerzy