Kino Bułgarska 19

G*W*I*A*Z*D*O*Z*B*I*O*R*Y – Wieczór autorski z pisarką książek dla dzieci – Agatą Widzowską i artystą malarzem – Tadeuszem Sobkowiakiem

rehb

logo kina


G*W*I*A*Z*D*O*Z*B*I*O*R*Y

Wieczór autorski z pisarką książek dla dzieci – Agatą Widzowską

i artystą malarzem – Tadeuszem Sobkowiakiem

Program Wieczoru (sobota, 17 grudnia 2016):

godz. 17.00 – Spotkanie z Agatą Widzowską, autorką m.in. trylogii Koń na receptę, Grzywą malowane i Galopem do gwiazd. Wszystkie dzieci biorące udział w spotkaniu zapraszamy na seans gwiazdkowy (Kino Bułgarska 19)

godz. 18.00 – Wernisaż wystawy obrazów i ilustracji Tadeusza Sobkowiaka (Galeria Taśma)

Wystawa potrwa do 29 stycznia 2017.

obrazkiOstatnia część opowieści o Szogunie – niezwykłym koniu na receptę. Tym razem grupa przyjaciół z Dąbrówki staje w obliczu tajemniczych zjawisk występujących w przyrodzie i próbuje rozwikłać zagadkę podejrzanej rośliny, znamion na końskich brzuchach i siwiejących ogonów. Atrakcją wakacji jest wizyta ekipy filmowej z reżyserem Sebastianem Nieziemskim na czele, która zamierza nakręcić dokument o historii Szoguna. Co wydarzy się na planie? Czy zwierzęta wyczują nadchodzące niebezpieczeństwo?
Galopem do gwiazd to poruszająca opowieść o wszechświecie, ludziach i zwierzętach, którzy na różne sposoby próbują okazać sobie miłość. To historia prawdziwa, wywołująca zarówno radosny śmiech, jak i łzy. Bo po burzy zawsze wychodzi słońce.

jrtsy

 

 

 

 

 

 

 

 


Agata Widzowska, pisarka, bibliotekarka, członek ZLP w Poznaniu, autorka ponad dwudziestu książek.

Wybrane pozycje literackie:

Bitelsiaki, wyd. Wig-Press, Warszawa 2004
Co uciął Gucio, wyd. Bis, Warszawa 2005
Pokłóciły się poetki o pietruszkę i skarpetki, wyd. Bis., Warszawa 2006
Dreptak i
pępek świata, wyd. Publikat, Poznań 2007
Koń na receptę, wyd. Dreams, Rzeszów 2011
Grzywą malowane, wyd. Dreams, Rzeszów 2014

Psierociniec, wyd.Wilga, Warszawa 2015

 

jye

 

 

 

Tadeusz Sobkowiak, artysta surrealny. Podróżnik w czasoprzestrzeni osobistej. Malarz świateł i cieni, lasów i łąk, plaż i nieba, istot dziwnych i straszliwych zarazem, liści i gałęzi, tajemnych okrętów i lądów nieodkrytych. Poszukiwacz tajemnicy życia i śmierci, bytów nieodgadnionych, zagubionych mitów i legend wszelakich. Twórca baśni przyrody, baśni universum, wsłuchany w śpiew wiatru i wielorybów, ożywiający kamień i usypiający lęki. Świat, jako wielowarstwowa struktura istot powiązanych kosmiczną pępowiną oraz wnikanie w naturę rzeczy, to główny kierunek poszukiwań twórczych.

Partnerzy