Kino Bułgarska 19

FESTIWAL ZOOM NA MŁODZIEŻ 2018

logo zoom

Bardzo cenimy sobie młodych ludzi, którzy z pasją podejmują działania adresowane do swoich rówieśników. Nie inaczej jest w przypadku Darii Banasiewicz, Mai Górczak, Ingi Chmurzyńskiej i Marka Misztala – organizatorów Festiwalu “ZOOM NA MŁODZIEŻ”. Druga edycja tego powstałego spontanicznie, radosnego Festiwalu odbędzie się 3 marca w sali Krzysztofa Komedy na Wydziale Filmoznawczym UAM przy ul. Fredry 10. Kino Bułgarska 19 kieruje strumień pozytywnej energii pod adresem organizatorów i zaprasza do udziału w tym wydarzeniu! :)

Więcej informacji o Festiwalu:

2017_12_20_ZOOM_poster_web

Wydarzenie jest skierowane do młodych adeptów sztuki filmowej. Celem festiwalu jest umożliwienie młodym twórcom sprawdzenia swoich sił oraz zachęcenie ich do dalszego tworzenia. Organizatorzy chcą pokazać talent tej grupy wiekowej (nie zawsze doceniany) oraz nagrodzić ją za kreatywność i wytrwałość w realizacji swoich marzeń. Celem festiwalu jest przede wszystkim aktywizacja młodzieży oraz świadoma edukacja filmowa

To już druga edycja festiwalu. Poprzednia cieszyła się dużym zainteresowaniem. Łącznie nadesłano 21 filmów, z których wyłoniono zwycięską szóstkę. Jury w składzie: pan Rafał Górecki, pani Agnieszka Krupieńczyk, pani Zuzanna Dąbrowska przyznało nagrodę Grand Prix dla filmu „Efekt domina” (reż. Mikołaj Wróbel).

 • najlepsza reżyseria – Kuba Januszewski za film „Chimera”
 • najlepszy scenariusz – Mikołaj Wróbel za film „Efekt Domina”
 • najlepszy montaż – Bartosz Wróbel za film „The Book”
 • najlepsze zdjecia – Szymon Marchewka za film „Bokka – Town of strangers” (reż. Aleksandra Banak, Aleksandra Dziedzina, Agnieszka Utracka, Anna Grzegorczyk)
 • Publiczność przyznała nagrodę filmowi „Rezonans”, który wyreżyserował Mateusz Cejnóg

W roku 2017 festiwalowi patronowały takie instytucje jak: Stowarzyszenie Filmforum, Filmoteka Szkolna, Centralny Gabinet Edukacji Filmowej, Studio Filmowo-Fotograficzne TRAKCJA, Film Point, Kino Studyjne Bułgarska 19. Patronami medialnymi zostali m.in.: TVP 3 Poznań, Głos Wielkopolski, Nasz Głos Poznański, telewizja WTK, Radio Aferaoraz TVK Winogrady.

II edycja festiwalu odbędzie się w dniu 3 marca tj. w sobotę w godzinach od 10:00 do 15:00 w Sali Komedy na Wydziale Filmoznawstwaprzy ulicy Fredry 10 w Poznaniu. Nadesłane filmy, podobnie jak w roku ubiegłym, zostaną ocenione w 6 kategoriach tematycznych:

 • najlepszy montaż

 • najlepsze zdjęcia

 • najlepszy scenariusz

 • najlepsza reżyseria

 • nagroda publiczności

 • Grand Prix festiwalu

Regulamin i karta zgłoszenia uczestnika znajdują się na fanpage’u festiwalu: https://www.facebook.com/Zoom-na-młodzież-219690418461413/
Zgłoszenia na festiwal można przesyłać do 18.02.18

Organizatorzy ,,Zoomu na młodzież”:

Daria Banasiewicz
Maja Górczak
Inga Chmurzyńska
Marek Misztal

 

Partnerzy