Kino Bułgarska 19

Europejski Dzień Kina Artystycznego

baner

15 października na całym kontynencie odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego. Wydarzenie to ma udowodnić, że kina są żywymi publicznymi miejscami spotkań kulturowych i pełnią ważną funkcję społeczną. Skierujemy uwagę zarówno na kino jako formę przekazu artystycznego, jak i na kino jako obiekt, bez którego ten przekaz byłby niemożliwy. Chcemy również pokazać, że ta funkcja kina w szczególny sposób wyróżnia kina studyjne, ponieważ kina studyjne i lokalne w Polsce to ponad 200 podmiotów na terenie całego kraju a ich widownia w 2016 r. przekroczyła 10 milionów widzów!

W najbliższą niedzielę, ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego, zagramy dla Was aż 7 filmów. Spędźmy ten dzień razem! ;)

godz. 11.30 – BIEGNIJ AMELIO!
godz. 13.10 – MAUDIE
godz. 15.10 – KEDI – SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW
godz. 16.30 – PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI
godz. 18.30 – WSZYSCY MOI MĘŻCZYŹNI – Premiera
godz. 20.10 – TWÓJ VINCENT – Premiera
godz. 21.50 – NASZ NAJLEPSZY ROK – Poznańska premiera

Organizatorami wydarzenia w Europie jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-house’owych (CICAE), przy wsparciu Europa Cinemas. W Polsce – Stowarzyszenie Kin Studyjnych, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych (działająca przy FINA) oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wydarzenia w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego odbędą się w 50 kinach niezależnych w całej Polsce.

doc_9132_1

Partnerzy