Kino Bułgarska 19

CZERŃ I BIEL NA SZYBACH, OKNACH I LUSTRACH – PRACE MALARSKIE I RYSUNKOWE TOMASZA CHODNIKA

MagicForest_-_Part2_74_x_65_cm

GALERIA TAŚMA – KINO BUŁGARSKA 19, POZNAŃ

Wernisaż: 13 stycznia (środa) 2016, godz. 19.00

Wystawa potrwa do 14 lutego 2016

„Prace malarskie i rysunkowe” – Tomasz Chodnik (SideWalk). Ekspozycja zachowana głównie w czarno-białej konwencji. Na wystawie będzie można zobaczyć parę najświeższych prac malarskich autora. Seria prac (WindOwls) powstała na przełomie marca i kwietnia ubiegłego roku (2015). Malowana  na szybach, oknach i lustrach z pollockową ekspresją ukazuje magię i głębię matki natury. Oprócz prac malarskich będzie można podziwiać też prace rysunkowe i ilustracje artysty. W swoim poszukiwaniu, wykorzystaniu różnych mediów, autor obiera jeden kierunek –  zrozumienie i ujawnienie koneksji pomiędzy ludźmi, naturą i kosmosem.

MagicForest_-_Part2_74_x_65_cm

Tomasz Chodnik (SideWalk)

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Architektury i Wzornictwa (2012). Rysownik, malarz, projektant, podróżnik. Pracował w biurze projektowym jako  architekt, potem jako grafik, ale szybko zdał sobie sprawę, że rysunek i malarstwo to jego  prawdziwy  żywioł i całe życie.

Wiele podróżował i podróżuje, jak twierdzi : „po to by zrozumieć ludzi, świat i samego siebie”. W swojej twórczości poszukuje równowagi pomiędzy linią a plamą, kolorem a czernią. Jego prace skupiają się głównie na naturze. Zwracają uwagę na koneksje, jakie zachodzą, między nami – ludźmi, a naturą i kosmosem. „Wszystko jest powiązane, połączone” – powtarza. Ma za sobą kilkanaście wystaw w kraju i za granicą (m.in. Holandia).

SideWalk: https://www.facebook.com/sidevvalk , www.side-walk.coart@side-walk.co

Tomasz_Chodnik_SideWalk

Partnerzy