Kino Bułgarska 19

And the Oscar goes to… SEANSE FILMÓW Z OSCARS SHORTLIST 2024

63cf97b9f0698_o_full

W oczekiwaniu na pełną listę nominowanych do nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej zapraszamy na seanse filmów, które znalazły się na Oscars Shortlist 2024, czyli krótkiej liście kandydatów do Oscarów. Wśród tytułów mających szansę na najsłynniejszą nagrodę w branży filmowej są takie filmy jak:

• Anime CHŁOPIEC I CZAPLA nominowane w kategoriach Najlepszy długometrażowy film animowany oraz Najlepsza Muzyka. Dzieło jednego z najsłynniejszych twórców filmów animowanych w Japonii, nazywanego „Japońskim Disneyem”, czyli Hayao Miyazaki („Mój sąsiad Totoro”, „Księzniczka Mononoke”, „Spirited Away: W krainie bogów”).

Seanse: http://kinobulgarska19.pl/filmy/chlopiec-i-czapla

111

• Koreańsko-amerykańska koprodukcja POPRZEDNIE ŻYCIE w kategoriach Najlepszy film oraz Najlepszy scenariusz oryginalny. Punktem wyjścia dla filmu reżyserki Celine Song jest koreańskie przekonanie In-Yun, według którego ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Film został okrzyknięty przez krytyków najszczerszym filmem o miłości od czasu „Przed wschodem słońsca”.

Seanse: http://kinobulgarska19.pl/filmy/poprzednie-zycie

66

• Meksykański TOTEM nominowany w kategorii Najlepszy film międzynarodowy. Wzruszająca, pełna czułości historia o sile rodzinnych więzów w obliczu nadchodzącego pożegnania…

Seanse: http://kinobulgarska19.pl/filmy/totem

22

• Fińskie OPADAJĄCE LIŚCIE nominowane w kategorii Najlepszy film międzynarodowy, czyli słodko-gorzka opowieść o życiowych outsiderach, którzy poszukują szczęścia, dzieło jednego z najważniejszych fińskich reżyserów Aki Kaurismäkiego.

Seanse: http://kinobulgarska19.pl/filmy/opadajace-liscie

3 (1)

• Polska kooprodukcja SKĄD DOKĄD w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. Film Maćka Hameli, który trzy dni po inwazji Rosji na Ukrainę kupił vana i zaczął pomagać uciekinierom ewakuować się z zagrożonych terenów. Jeden z najlepszych i najbardziej poruszających dokumentalnych obrazów wojny w Ukrainie.

Seanse: http://kinobulgarska19.pl/filmy/skad-dokad

44

• Polsko-duńska APOLONIA, APOLONIA w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. Bohaterką powstałego na przestrzeni 13 lat filmu Dunki Lei Glob jest francusko-polska artystka Apolonia Sokol. „Apolonia, Apolonia” to głęboka opowieść o przyjaźni i solidarności między kobietami oraz o sztuce i kobiecości.

Seanse: http://kinobulgarska19.pl/filmy/apolonia-apolonia

55

Bilety można rezerwować telefonicznie: nr tel. 602 490 254 lub 604 176 793, emailowo: biuro@kinobulgarska.pl, lub przez wiadomość na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/KinoBulgarska19, a także zakupić w kasie kina.

Do zobaczenia w kinie! :)

 

 

Partnerzy