Kino Bułgarska 19

Życie na haju

Cykl dokumentalny ukazujący ludzi nieprzeciętnych i odważnych, ogarniętych jakąś pasją i ideą, idących pod prąd obowiązujących trendom, przełamujących stereotypy i różnego rodzaju tabu, niegodzących się na konformizm i minimalizm. Do bólu szczerych i ekstremalnie dużo wymagających od siebie.

20 kwietnia 2012 (PIĄTEK) godz. 19.30 w ramach cyklu „Życie na haju” zapraszamy na poznańską premierę filmu dokumentalnego o człowieku niezwykłym – Władysławie Bartoszewskim.

 

              bartoszewski

 

„BARTOSZEWSKI. DROGA”

w reż. Artura Więcka „Barona”

Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem Arturem Więckiem „Baronem” oraz pisarzem, scenarzystą i producentem Witoldem Beresiem

Władysław Bartoszewski

Polityk, dziennikarz, pisarz, działacz społeczny, historyk. Były więzień Auschwitz, żołnierz AK, uczestnik Powstania Warszawskiego, minister, senator, sekretarz stanu, mistrz ciętej riposty. Trudno uwierzyć, ale to wszystko dotyczy jednej osoby. Człowieka niezwykłego – Władysława Bartoszewskiego. Jego życie to nieustanna droga człowieka, który walczy o Polskę. Teraz zaprasza nas w kolejną podróż…

Wybrane wypowiedzi

“Nigdy nie rezygnujmy z demokracji, z demokratycznych procedur, z metody dialogu. Bójcie się autorytarnych zapędów, bo do tych, którzy autorytarnie chcą rządzić, trzymają za pysk własnych członków i wylewają ich z funkcji, jeżeli gęgną, do tych trzeba odnosić się, wszystko jedno jakich haseł używają, z największą ostrożnością”.

„Byłem ambasadorem Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu pod Mazowieckim, pod Bieleckim, pod Olszewskim, pod Suchocką i pod Pawlakiem i nie miałem żadnych konfliktów lojalności, bo robiłem to samo. Robiłem dla państwa polskiego, a nie dla jakiegoś premiera. (…)

“Nieraz pytają mnie ciekawi dziennikarze: Jak to było? Pan tyle lat siedział w więzieniach, w obozach, pan jest pogodny, nie zgorzkniały – i tu jest recepta również dla partii politycznej: Szanujmy ludzi tak, jak chcemy być przez nich szanowani – to będziemy”

BARTOSZEWSKI – ŻYCIE TRUDNE, ALE NIE NUDNE

Zobacz zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=YRlrmz3ucXU

Część wpływów z biletów przeznaczona będzie na realizację marzeń podopiecznych Fundacji ”MAM MARZENIE”.

W moim malutenkim swiecie

Pierwsze spotkanie już 21 marca (środa) o godz.19.00„W MOIM MALUTEŃKIM ŚWIECIE ” w reż. Wojciecha Kusia. Film opowiada o życiu Czesława Mozila, lidera zespołu „Czesław Śpiewa”. Dokument ten powstał w trakcie trasy koncertowej w większych i małych miejscowościach. Jest próbą stworzenia portretu człowieka, którego muzyczne życie rozpięte jest pomiędzy hotelami a kolejnymi domami kultury, w których snuje on swoją muzyczną opowieść. Film nie jest laurką na jego cześć, wręcz obala mit romantycznego bożyszcza. Ukazuje trudy życiowe zwykłego człowieka-grajka, który często nie znajduje zrozumienia wśród otaczających go ludzi.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmu Wojciechem Kusiem. 

Bilety w cenie: 8zł. Rezerwacji można dokonywać mailowo lub telefonicznie:biuro@kinobulgarska19.pl, tel. 602 490 254

Patronat medialny:

wyborczaLogo_TVP_Poznan_2312x433

afera_logo_www.afera.com.pl (1)Radio_Merkury

Partnerzy